TurkishEnglishGermany
Kırıkkale Mikro Söndürme Sistemleri
Kırıkkale Mikro Söndürme Sistemleri

Mikro söndürme sistemi  önemli ekipman ve elektronik sistemler için bağımsız, otomatik, maliyet etkin bir yangın söndürme sistemidir. Elektrik – elektronik ve teknik sistemlerin korunmasında rol oynar. Mikro söndürme sistemi verimli, hızlı ve etkili bir tepki, yüksek sıcaklık hassasiyeti ve yangın algılama özelliğidir.

 

Bu sistem bir ısı algılama sistemi kullanılarak kurulur. Bu benzersiz algılama, etkili algılama için her zaman en küçük veya en karmaşık kapalı alanlarda Kırıkkale mikro söndürme sistemleri çalıştırılabilir. Tehlike durumunda yangın ve yangın algılama sistemleri etkinleştirildiği için, yangın söndürme sistemi veya su fıskiyeleri, bir mikro yangın algılama sistemi ile etkinleştirilmeden ve binanın diğer bölümlerine yayılmadan önlenebilir.

 

Hasar, Kırıkkale mikro söndürme sistemleri kurulu olduğu koruma alanı ve yangının başlangıç ​​noktasıdır, yayılma ve yangınla mücadele sırasında kayıpları önler. Elektrik kapağı neredeyse yalnızca endüstriyel ve ticari alanlarda bulunur. Ticari ve endüstriyel tesislerin kapasitesine bağlı olarak, bu sistem küçük veya elektrikli dolaplarla dolu geniş alanları kapsayabilir.

 

Küçük veya büyük bir elektrik sisteminde başlayan bir yangın olasılığı kendi bölgelerine zarar verebilir, ancak diğer sistemleri hızlı bir şekilde transfer ederek büyük yangınlara neden olabilir. Mikro yangın söndürme sistemi, uygulamasından bağımsız olarak yangını tespit edip bastırarak yangından korunma için etkili ve güvenilir bir yöntem sunar.

 

 Elektrik Kaynaklı Yangın Çözümü

 

Yangın algılama sistemi ve mikro kapatma sistemi devreye girdiğinden yangın çıkmadan yangının hızlı ve etkili bir şekilde kontrol edilip söndürülmesi sağlanmıştır. Yangın başlangıç ​​noktasında müdahale olmadan engellendiği için diğer yangın sistemleri ve itfaiyeciler gibi yangından korunma sistemleri önlenir, can ve mal kaybı önlenir. Mikro söndürme sistemi arıza ve yangına neden olabilecek elektrikli ve elektronik sistemlere karşı koruma sağlamak için geliştirilmiştir.

 

* Yangın algılama sistemi devreye sokulduğunda, sistem çalışır ve yangının yayılmasını önler.

* Mikro sistemler, farklı elektriksel ve elektronik sistemlerin yangın durumunda birbirlerini etkilemeden çalışabilecekleri şekilde kurulur ve sistem yalnızca yangının tespit edildiği tehlikeli alanlarda çalıştırılır ve tüm sistemin devre dışı kalmasını önler.

* Mikro sistemler yangından korunma ve bastırma aşamalarında diğer yangından korunma sistemlerine ve bu şekilde çalışan sistemlere kıyasla daha az ekipman ve malzeme kullanılarak kurulur. Bu yüzden daha ucuz ve çevre dostudur.

DİĞER HABERLER