TurkishEnglishGermany
Yangın Algılama Sistemleri
Yangın Algılama Sistemleri

Güvenlik Sistemlerinin Önemi

Hayat sürprizler dolu ne yazık ki bu sürprizlerin hemen hepsi iyi olmuyor. Kazalar önceden haberimizin olmadığı ummadığımız anda başımıza gelebilecek durumlardır. Ancak bir takım arıza ve ya istenmeyen durumlara karşı can ve mal kaybının önüne geçebilmemiz için alabileceğimiz tedbirler vardır. Yangın algılama sistemleri teknolojinin en yeni olanakları kullanılarak hazırlanmış örneklerini insanoğlunun mekan edindiği ev, apartman, kamu kurum ve kuruluşları, vakıf, dernek ve ticari birimler, fabrikalar ve atölyelerde zorunlu olarak alınması gereken tedbirlerdir ve zorunludur.

Güvenlik sistemleri sadece yangın söndürme amacı ile değil sel, taşkın, deprem, hırsızlık, su ve elektrik hattı kaynaklı arıza türlerinde ikaz amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hatta otomatik olarak

kendi kendini kapatan sistemler sayesinde olası arıza ve kayıplar önlenmektedir.

Güvenlik Sistemlerinin Çalışma Şekilleri

Güvenlik sistemleri dijital kart sistemi ile çalışabildiği gibi tuş yardımıyla ve ya uzaktan kumanda sistemi kullanılarak çalışmaktadır. Isıya, kokuya ve yabancı müdahaleye karşı duyarlı hassas sistemler kullanılarak üretilen yangın algılama sistemleri olası yangın vakalarının tehlikeye dönüşmeden pasifize edilmesini sağlıyor. Söndürme sistemleri binaların kazan dairelerinde ve aktif olarak kullanılan katların kolay ulaşılabilecek yerlerinde konumlandırılır. Bu sistemler davlumbaz, köpüklü, siprinkler ve karbondioksitli çeşitlere ayrılmaktadır.

Sistemlerimizi kolay ve pratik bir şekilde kullanabilmeniz için bilgisayar ve diğer teknolojik sistemlere uyumlu cihazlarımız sayesinde birkaç saniye içerisinde alarmları devreye geçerek çalışmaya başlar ve entegre olduğu tüm alanlara eş zamanlı erişim ve ikaz sinyali göndermektedir.

Yangın Algılama Sistemlerinin Temini ve Kurulumu

Günümüzde her üründe olduğu gibi güvenlik sistemlerinde de otomatik ve teknik güvenlik tertibatı, sistem kurulumu ve kullanım eğitimleri gibi tüm kategorilere münhasır ürünler için online sitelere başvurabilirsiniz. Bunun içinin sitenin ana sayfasında bulunan kullanıcı menülerinden faydalanabilirsiniz. Menülerde yer alan sipariş formunu doldurun ve size ait iletişim bilgilerini ve mesajınızı ilgili alana girin ve gönderin. Sonrasında hizmetlerimiz bölümünde bulunan proje. Malzeme temini, uygulama, devreye alma ve kontratlı bakım bölümlerinden ihtiyacınız olanı seçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ülkemizde uygulanan ve zorunlu tutulan tedbirler arasında olan yangın algılama sistemleri ile mekanlarınız güvenli içiniz rahat olsun. Sayfamızda bulunan telefon bilgilerinin yanı sıra sosyal medya erişim hizmetlerimizi kullanarak da tarafımıza ulaşabilirsiniz.

DİĞER HABERLER