TurkishEnglishGermany
Access Kartlı Geçiş Sistemleri
Access Kartlı Geçiş Sistemleri

Acces Kartlı Geçiş Sistemi Nedir?

Günümüzde birçok kurumsal firma, fabrika ve iş yeri; etkili bir şekilde personel takibi yapabilmek için kartlı geçiş sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu sistemler, biyometrik sistemler sınıfına dahil olan ve sıklıkla tercih edilen sistemler olarak dikkat çekmektedir. Access kartlı geçiş sistemleri, şirketler kapsamında farklı bölümlere geçişlerin, yetkilendirmeyle yapılmasına olanak vermektedir. Bu sistemler, geçişine izin verilen yetkili kişiler haricinde diğer kişilerin geçişini engellemektedir.

Personel giriş – çıkış alanlarına yerleştirilen cihazlar ve beraberinde yerleştirilen turnikeler aracılığıyla etkili bir takip sağlanmakta, ayrıca farklı nitelikte geçiş yetkilendirmeleri ve geçiş sınırlandırmaları tanımlamak mümkün olmaktadır.

Access Kartlı Geçiş Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

HCS Güvenik, sağlamış olduğu access kartlı geçiş sistemleri hizmetleri ile birçok kurum ve kuruluşa etkili çözüm olanağı sunmaktadır. Personel takibinde, firmanın geliştirdiği kartlı sistemlerin kullanılmasının en önemli avantajları şu şekilde sıralanabilir:

– Bu sistemler ile birçok farklı alanda takip gerçekleştirilebilmektedir.

– Cihazlarda okutulan kartlar, bunun yanı sıra personel tanıtım kartı niteliğinde de kullanılabilmektedir.

– Personel takip programları ve kartlı cihazların entegre biçimde kullanılması ile, otomatik olarak personel maaş hesaplaması yapılabilmektedir. Bununla birlikte; prim, avans ve izin günü hesaplamalarını yapmak da mümkün olmaktadır.

– Kartlı cihazlar, aynı zamanda üye takip yazılımı ve yemekhane takip yazılımı gibi farklı uygulamalarla entegre olarak da kullanılabilmektedir.

– Bu cihazların bir avantajı da, manuel işlemlerin yol açacağı tüm hataların önlenmesine imkan sağlamasıdır.

Kartlı cihazlar, Access kontrol programı ile entegre olarak da kullanılabilir. Access kontrol programı ile detaylı takip gerçekleştirilmeden sadece giriş – çıkışlar kontrol edilmektedir. Holding, plaza ve hastane gibi kuruluşlarda sıklıkla kullanımına rastlanmaktadır.

HCS Güvenlik Firmasının Sağladığı Tüm Kurumsal Çözümler,

HCS Güvenlik, access kartlı geçiş sistemleri ile birlikte, pek çok kurumsal şirkete; güvenlik, yangın ve ses sistemleri alanlarında da çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. HCS Güvenlik tarafından sağlanan ve başarıyla uygulanan tüm hizmetler aşağıda yer almaktadır:

1) Access kartlı geçiş sistemleri,

2) Yangın algılama sistemleri,

3) Yangın söndürme sistemleri,

4) Güvenlik kamera sistemleri,

5) Bariyer ve turnike sistemleri,

6) Diafon sistemleri,

7) Ses sistemleri hizmetleri alanlarında başarılı hizmetlere imza atmakta ve birçok kurumsal ihtiyaca etkili çözümler sunmaktadır.

DİĞER HABERLER