TurkishEnglishGermany
Access Kartlı Geçiş Sistemleri
Access Kartlı Geçiş Sistemleri

Acces Kartlı Geçiş Sistemi Nedir?

Günümüzde birçok kurumsal firma, fabrika ve iş yeri; etkili bir şekilde personel takibi yapabilmek için kartlı geçiş sistemlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu sistemler, biyometrik sistemler sınıfına dahil olan ve sıklıkla tercih edilen sistemler olarak dikkat çekmektedir. Access kartlı geçiş sistemleri, şirketler kapsamında farklı bölümlere geçişlerin, yetkilendirmeyle yapılmasına olanak vermektedir. Bu sistemler, geçişine izin verilen yetkili kişiler haricinde diğer kişilerin geçişini engellemektedir.

Personel giriş – çıkış alanlarına yerleştirilen cihazlar ve beraberinde yerleştirilen turnikeler aracılığıyla etkili bir takip sağlanmakta, ayrıca farklı nitelikte geçiş yetkilendirmeleri ve geçiş sınırlandırmaları tanımlamak mümkün olmaktadır.

Access Kartlı Geçiş Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

HCS Güvenik, sağlamış olduğu access kartlı geçiş sistemleri hizmetleri ile birçok kurum ve kuruluşa etkili çözüm olanağı sunmaktadır. Personel takibinde, firmanın geliştirdiği kartlı sistemlerin kullanılmasının en önemli avantajları şu şekilde sıralanabilir:

– Bu sistemler ile birçok farklı alanda takip gerçekleştirilebilmektedir.

– Cihazlarda okutulan kartlar, bunun yanı sıra personel tanıtım kartı niteliğinde de kullanılabilmektedir.

– Personel takip programları ve kartlı cihazların entegre biçimde kullanılması ile, otomatik olarak personel maaş hesaplaması yapılabilmektedir. Bununla birlikte; prim, avans ve izin günü hesaplamalarını yapmak da mümkün olmaktadır.

– Kartlı cihazlar, aynı zamanda üye takip yazılımı ve yemekhane takip yazılımı gibi farklı uygulamalarla entegre olarak da kullanılabilmektedir.

– Bu cihazların bir avantajı da, manuel işlemlerin yol açacağı tüm hataların önlenmesine imkan sağlamasıdır.

Kartlı cihazlar, Access kontrol programı ile entegre olarak da kullanılabilir. Access kontrol programı ile detaylı takip gerçekleştirilmeden sadece giriş – çıkışlar kontrol edilmektedir. Holding, plaza ve hastane gibi kuruluşlarda sıklıkla kullanımına rastlanmaktadır.

HCS Güvenlik Firmasının Sağladığı Tüm Kurumsal Çözümler,

HCS Güvenlik, access kartlı geçiş sistemleri ile birlikte, pek çok kurumsal şirkete; güvenlik, yangın ve ses sistemleri alanlarında da çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. HCS Güvenlik tarafından sağlanan ve başarıyla uygulanan tüm hizmetler aşağıda yer almaktadır:

1) Access kartlı geçiş sistemleri,

2) Yangın algılama sistemleri,

3) Yangın söndürme sistemleri,

4) Güvenlik kamera sistemleri,

5) Bariyer ve turnike sistemleri,

6) Diafon sistemleri,

7) Ses sistemleri hizmetleri alanlarında başarılı hizmetlere imza atmakta ve birçok kurumsal ihtiyaca etkili çözümler sunmaktadır.

Access Kartlı Geçiş Sistemleri Ankara

Access kartlı geçiş sistemleri çalışanlar, personellerin iş yerlerinde kullandığı, giriş çıkışları sağlayan kart sistemidir. Özellikle fabrika, büyük iş merkezlerinde, güvenlik sistemine öncelik veren kişisel ya da kamusal iş alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Kişinin iş yerinde farklı alana giriş yapabilmesi için öncelikle kartlarını okutması gerekmektedir. Bu kartlarda kişinin bilgileri yer almaktadır. Yetkili olmadığı ya da giriş izni olmadan farklı bir alan giriş yapılamaz. Bu durumda sistemde kimin hangi saatte ya da nereye giriş yapmaya çalıştığı sistemde otomatik kayıt oluşturmaktadır.

Access kartlı geçiş sistemlerinin kullanımındaki en önemli etkenlerden biri çalışanların giriş, çıkış saatlerini bildirmesidir. Aynı zamanda personelin hangi alanda çalıştığı bilinebilir. Bu sistem hem iş yeri güvenliğini sağlamaktadır hem de kişinin hakları savunması açısından önemlidir. Giriş çıkış saatleri belirli olan personellerin haklarını savunma hakkı doğmaktadır. İş yerlerini koruyan Access kartlı geçiş sistemi alana izinsiz farklı kişilerin girmesini engeller. Bilgi alışverişi, hırsızlığı önlemede çok önemli bir güvenlik sistemidir. Sadece kişisel iş yerlerinden kullanılmamaktadır. Kurumsal bölgelerde de güvenliğe fazla önem verilmekte ve izinsiz hiçbir personel ya da o bölgede çalışmayan kişiler girememektedir. Bunun sistemini de Access kartlı geçiş sistemi sağlamaktadır.

Access kartlı geçiş sistemi ile birlikte iş yerlerinde turnikeler de çok fazla kullanılmaktadır. Bu turnikeler kartın giriş bilgisini okuturken kişilerin izni olup olmadığını kontrol eder, giriş yetkisi olan kişilerin ise saatlerini kaydeder. Geçiş kısıtlaması olan kişileri de belirlemeyi sağlar. Kartlı geçiş sistemi personel takibi açısından çok önemlidir. Bu sistem aynı zamanda personellerin tanınması açısından da avantaj sağlar.

Access kart kullanımının sağlanması için iş yerindeki personel sayısına göre yaptırmak gerekmektedir. Örneğin 1000 çalışan olan bir iş yerinde 2000 veya daha fazla geçiş izni verilebilir. Günlük olarak bu sayımlar sıfırlanacağı için izin sayımı günlük ara, çalışma kişilerinin ne gibi sıklıkla girip çıkması gerektiği de belirlenmelidir. Aksi durumda dolum sayısı tamamlandığında çalışmayıp hata verebilir. Çalışanların avans, prim izin günleri de bu sistem ile otomatik yapılacaktır. Bu hesapların tek tek yazılı yapılması, takibinin zor olması nedeniyle otomatik olarak hesaplanması daha çok zaman kazandırmakta ve kişilerin haklarının korunmasını sağlamaktadır. Bu yüzden Access kart kullanımı son yıllarda daha çok artmıştır.

Access Kontrol Programı Nedir?

Personellerin giriş çıkış saatlerini kontrol eden, kayıt altına alan programdır. Access kartlı geçiş sistemi ile birlikte çalışmaktadır. Aynı zamanda geçiş kontrolünü de sağlar. İzinsiz ya da yetkisiz kimse çalışma alanına giriş yapamamaktadır. Hem güvenliği sağlayan hem de kişileri tanımayı sağlayan bir sistemdir. Farklı departmanda çalışan kişilerin farklı yerlere giriş yapmasını engeller. Çok sayıda personel barındıran iş yerleri için kullanıma son derece uygundur ve işlerin daha kontrollü, kolay ilerlemesini sağlar. Personellerin sadece yetkin olduğu alanlarda faaliyet göstermesi, mesai saatlerinin hesaplanması, hangi alanlara giriş yapılmak istendiği otomatik olarak kayıt edilir. Holding, hastane, fabrika, plaza gibi geniş iş bölümü olan yerlerde ve daha büyük personeli bulunan iş yerleri için oldukça uygun bir sistemdir. Güvenlik açığının oluşmasının da önüne geçmektedir. Access Kartlı Geçiş Sistemleri fiyatları konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara’da uzun yıllar kaliteli hizmet anlayışı ile HCS güvenlik farkı ile projelerinizde bizi tercih edebilirsiniz.

DİĞER HABERLER