TurkishEnglishGermany
Güvenlik Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri

Çeşitli İşletmeler İçin Sunulan Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenliğin sağlanabilmesi için son yıllarda yaygın olarak kullanılmakta olan çok sayıda teknolojik cihaz bulunmaktadır. Dünya üzerinde giderek artmakta olan suç ve hırsızlık olayları, beraberinde daha fazla önlemlerin alınmasını gerektirmiş ve bu tür önlemler arasında teknolojiye ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu olan ihtiyaçlar arasında üretilmiş olan güvenlik kamera sistemleri akla gelebilecek olan her türlü yapı alanlarında kullanılabilmektedir.

Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan cihazlar, kesintisiz olarak görüntü kaydetmekte ve gerekli olduğu durumlarda görüntülerin canlı yayın üzerinden ilgili merkezlere aktarılmasını sağlamaktadır. Karakol, askeri bölgeler, kamu alanları, site alanları ve işyerleri gibi alanlarda kullanılabilen cihazlar, aynı zamanda sokak ya da caddelerde de kullanılabilmektedir.

Çeşitli Boyutlarda Üretilen Güvenlik Kamera Sistemleri

Alanında deneyimli çalışan kadromuz ile birlikte hizmet vermekte olan firmamız, Ankara ve çevresinde kesintisiz olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Özel kamera sistemleri üretimi ve satış hizmetlerini sağlamakta olan firmamız, bunun yanı sıra son yıllarda yaygın olarak ihtiyaç duyulan yangın algılama sistemleri, turnike sistemleri, kartlı geçiş sistemleri ve yangın söndürme sistemlerinin üretim ve satış hizmetlerine de yer vermektedir.

Çeşitli fiyat aralıklarında yer alan güvenlik kamera sistemleri cihazların boyut ve de kullanılan malzeme çeşitlerine göre farklı ücretler üzerinden satışa sunulmaktadır. Akla gelebilecek olan her türlü yapı alanlarında kullanılabilen cihazlar, çeşitli boyutlarda üretilmekte ve buna göre sorunsuz şekilde montaj işlemi ile birlikte 7 gün 24 saat kayıt yapabilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemlerinde Yer Alan Fiyat Aralıkları

Özellikle son 15 ile 20 yıl arasında hayatımıza girmiş olan güvenlik kameraları, artan suç olaylarına karşı oldukça etkili cihazlardan olmaktadır. Kesintisiz olarak görüntü alan ve görüntüleri kaydetme özelliklerine sahip olan sistemler, olası bir suç olayı sonrasında resmi makamlar tarafından istenen verilerinde iletilmesini sağlamaktadır. Söz konusu olan cihazlar, çeşitli malzemeler kullanılarak elde edilmekte ve bunun yanı sıra farklı görüntü kaydetme özelliklerine sahip olarak imal edilmektedir. Bahsedilen içeriklere göre farklı ücretler üzerinden satışa sunulan kamera cihazları, firmamız sayesinde piyasadaki en uygun ücretler üzerinden satılmaktadır. Aynı zamanda belirli günler için indirim ya da kampanyalar yapılan cihazlar, kaliteli malzemeler kullanılarak elde edilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Ankara

Kişilerin güvenliğini sağlama konusunda, herhangi bir sorunda başvurulacak ilk yer güvenlik kamera sistemleridir. Bu yüzden sistemi kurmadan önce detaylı ihtiyaç araştırması yapmak gerekmektedir. Güvenlik kamera sistemlerini kurmadan önce başlangıçta üç kriter önemlidir. Bunlar kamera seçimi, lens alımı ve kayıt cihazı seçimidir. Bu üç malzeme güvenlik kamera sistemini oluşturmaktadır. Bu ürünler bütçe ile de doğru orantılıdır.

Güvenlik kameraları hem bizi hem de çevremizdeki insanların rahatça yaşayabilmesi için gereklidir. Bir sorun olduğunda kayıt teşkil ettiği için sorunları kısa sürede çözmeye yardımcı olacaktır. Kişileri korumanın en etkili yollarından biri güvenlik kamera sistemleridir. Kamera sistemlerini kurmak için yeterli maliyet, malzeme gerekmektedir. Ekipman çeşitliliği de olduğundan görünürlük açısından en iyi olanı uygun bütçe ile yaptırmak için araştırmak gerekmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemi Nedir?

Yaşam alanlarında güvenlik görevlileri bulunsa da her zaman her yerde olamadıkları için daha sistemli ve güvende hissettirici önlemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden güvenlik kamera sistemi kullanmak alanın her yerini her saat başı kayıt altına aldığı için güvenliği sağlayan sistemdir. Güvenlik sistemi, kamera, kayıt sistemi, monitör ve bunları birleştirmeye yarayan kablolardan oluşmaktadır. Diğer bir ismi ise kapalı devre televizyon sistemleridir ve kısaltması CCTV’dir. İstediğiniz zaman bu kayıtları izleyebilir, güvenlik açısından oluşan sorunları çözmeye yaramaktadır.

Dış Mekan için Alınan Güvenlik Kamera Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Yaşam alanları, iş yerleri gibi kişisel alanları koruyan ve suçlulardan koruyan güvenlik sistemleridir. Bu sistemi kurmak için de malzemelerin seçimi çok önemlidir. Kamera görüntü kalitesinin iyi olması alanın iyi, anlaşılır bir şekilde görünmesini sağlar. Örneğin hırsızlık olaylarında suçlunun iyi görünmesi hemen yakalanmasını sağlayacaktır. Ayrıca herhangi bir tehlike durumunda size en net bilgiyi iyi seçilmiş kamera sunacaktır. Güvenlik kamera sistemi kurdururken en çok dikkat edilmesi gereken nokta kamera seçimi ve lens seçimidir. İki malzemenin uyumu görüntü kalitesini oldukça etkileyecektir.

Kamera seçiminde en önemli kriter çözünürlüğünün iyi olmasıdır. Çözünürlüğün yüksek olması görüntünün net ve iyi olmasını sağlayacaktır. Genellikle IP kamera seçilir. En iyi çözünürlük aralıkları ise 1080P, 5MP, 4MP ve 4K’dır. Bu seçimler görüntünün net olmasında etkilidir. Gece görüşü hırsızlık gibi olayların önüne geçilmesi ya da tespit edilmesi açısından oldukça önemlidir. Kamerada kızıl ışınlarını engelleyen led ışık sistemi ve parlaklığın otomatik azalıp artmasını sağlayan görüşü netleştiren IR gibi özellikli kamera seçilmesi gerekmektedir.

Güvenlik Sistemi kurulum maliyetleri ve projelendirmeler hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Seçilen kameralarda WDR olması ışığın otomatik ayarlanmasını sağlar. Ne çok parlak görünür ne de belirsiz görüntü oluşmasını engeller. Daha net, aydınlık bir kayıt sağlar. Sahte yansımalar, gölgelerden kurtulmak için WDR sistemi kullanılmaktadır. Çok aydınlık ve karanlık ortamlarda kontrasın ayarlanmasını sağlar. Hem gölgeli alanda hem de aydınlık, parlak alanlarda yeterli ışığı otomatik ayarlar ve net görüntü sağlar. Güvenlik kamera sistemlerinde WDR seçimi maliyeti artırıcı bir unsur olmasına rağmen görüntü kalitesi ve güvenliği tam anlamıyla sağladığı için tercih edilmektedir.

Kameralarda BLC özelliği olması, karanlık ortamda aydınlık yaratma aydınlık kısımda da ışığı azaltma özelliği göstermektedir. Belirsiz, net olmayan görüntünün belirginleşmesini sağlar. Kamera nereye odaklandıysa o alanın net, anlaşılır bir görünüm sağlamasına yardımcı olmaktadır. DNR ise gece kayıtları için netlik, aydınlık kazanmasını sağlar. İnsanların, nesnelerin net görünmelerine yardımcı olur.

DİĞER HABERLER