TurkishEnglishGermany
Bariyer ve Turnike Sistemleri
Bariyer ve Turnike Sistemleri

Turnikeler ve Kullanım Alanları

Yaşama biçimleri ve teknoloji her geçen üzerine koyarak değişiyor ve gelişiyor. Bu gelişimden her sektör gibi güvenlik ve geçiş takip sistemleri de payını alıyor. Hemen her yerde karşımıza çıkan bariyer ve turnike sistemleri açık ve kapalı mekanlarda farklı kullanım özellikleri ile yerlerini alıyor. Bu sistemler kendi arasında parmak izi ile algılayan turnike sistemleri, yüz tanımı ile algılayan turnike sistemleri ve kart okuyucu turnikeler adı altında farklı gruplara ayrılmaktadır.

Turnikeler paslanmaz çelik malzemeden üretilir ve dijital göstergelere sahip aygıtlardır. Daha çok ulaşım sektörü ve kamu kurum ve kuruluşlarının girişlerinde karşılaştığımız bu cihazlar özel bakım yapılan halka açık alanlar, firma, mağaza ve şirket binalarının giriş ve ya çıkışlarında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sistemlerin önemli bir işlevi de mağaza ve ya alışveriş merkezleri önünde çalınma ve ya diğer risklere karşı bir güvenlik unsuru oluşturmasıdır. Hatta son teknoloji ürünü bu sistemler arama sensörü ve uzaktan kapı açma özelliğine sahiptir.

Bariyerler ve Kullanım Alanları

Tıpkı turnikeler gibi bariyerler gibi güvenli ve kontrollü geçiş yapılmasını sağlayan renkli ve ya ışıklı yere sabitlenen ve ya portatif duba şeklindeki uyarıcılardır. Bariyeler güvenlik teşkilatı tarafından karayolları, viyadük, köprü giriş ve çıkışlarında da kullanılan bir ikaz işareti olma görevi de görmektedirler. Turnikeli geçiş için çok geniş alanlarda da bariyer ve bölümlendirme çubuklarından yararlanılmaktadır.

Bariyerler ve Turnike Sistemlerinin Online Satışı

Sistemlerin otomatik olması ve uzaktan kumanda ile müdahale edilmesi güvenli ve pratik bir kullanım sağlamaktadır. Online alışveriş pek çok konuda olduğu gibi ekonomik açıdan da avantajlı bir seçenektir. Piyasa fiyatlarına oranla daha hesaplı ve kaliteli takip sistemlerini online alışveriş yoluyla temin edebilirsiniz. Siparişinizin ardından bariyer ve turnike sistemleri ve ekipmanlarının kurulumunu da aynı siteler aracılığı ile yapabilirsiniz. Sistemler dışarıdan gelen yıpratıcı etkilere ve doğal koşullara oldukça dayanıklıdır. Turnike sistemlerini kullanmak için gerekli kart dolum cihazları ve geçiş için kullanılan jeton çeşitlerinin teminini de bu sitelerden sağlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz konular hakkında gelin görüşelim ve ya telefon ve internet aracılığı ile müşteri temsilcimizden bilgi edinin.

DİĞER HABERLER