TurkishEnglishGermany
Bariyer ve Turnike Sistemleri
Bariyer ve Turnike Sistemleri

Turnikeler ve Kullanım Alanları

Yaşama biçimleri ve teknoloji her geçen üzerine koyarak değişiyor ve gelişiyor. Bu gelişimden her sektör gibi güvenlik ve geçiş takip sistemleri de payını alıyor. Hemen her yerde karşımıza çıkan bariyer ve turnike sistemleri açık ve kapalı mekanlarda farklı kullanım özellikleri ile yerlerini alıyor. Bu sistemler kendi arasında parmak izi ile algılayan turnike sistemleri, yüz tanımı ile algılayan turnike sistemleri ve kart okuyucu turnikeler adı altında farklı gruplara ayrılmaktadır.

Turnikeler paslanmaz çelik malzemeden üretilir ve dijital göstergelere sahip aygıtlardır. Daha çok ulaşım sektörü ve kamu kurum ve kuruluşlarının girişlerinde karşılaştığımız bu cihazlar özel bakım yapılan halka açık alanlar, firma, mağaza ve şirket binalarının giriş ve ya çıkışlarında da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sistemlerin önemli bir işlevi de mağaza ve ya alışveriş merkezleri önünde çalınma ve ya diğer risklere karşı bir güvenlik unsuru oluşturmasıdır. Hatta son teknoloji ürünü bu sistemler arama sensörü ve uzaktan kapı açma özelliğine sahiptir.

Bariyerler ve Kullanım Alanları

Tıpkı turnikeler gibi bariyerler gibi güvenli ve kontrollü geçiş yapılmasını sağlayan renkli ve ya ışıklı yere sabitlenen ve ya portatif duba şeklindeki uyarıcılardır. Bariyeler güvenlik teşkilatı tarafından karayolları, viyadük, köprü giriş ve çıkışlarında da kullanılan bir ikaz işareti olma görevi de görmektedirler. Turnikeli geçiş için çok geniş alanlarda da bariyer ve bölümlendirme çubuklarından yararlanılmaktadır.

Bariyerler ve Turnike Sistemlerinin Online Satışı

Sistemlerin otomatik olması ve uzaktan kumanda ile müdahale edilmesi güvenli ve pratik bir kullanım sağlamaktadır. Online alışveriş pek çok konuda olduğu gibi ekonomik açıdan da avantajlı bir seçenektir. Piyasa fiyatlarına oranla daha hesaplı ve kaliteli takip sistemlerini online alışveriş yoluyla temin edebilirsiniz. Siparişinizin ardından bariyer ve turnike sistemleri ve ekipmanlarının kurulumunu da aynı siteler aracılığı ile yapabilirsiniz. Sistemler dışarıdan gelen yıpratıcı etkilere ve doğal koşullara oldukça dayanıklıdır. Turnike sistemlerini kullanmak için gerekli kart dolum cihazları ve geçiş için kullanılan jeton çeşitlerinin teminini de bu sitelerden sağlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz konular hakkında gelin görüşelim ve ya telefon ve internet aracılığı ile müşteri temsilcimizden bilgi edinin.

Bariyer ve Turnike Sistemleri Ankara

İnsanların yoğun bir şekilde çalışması güvenlik sistemi kullanılmasını zorunlu hale getirmiştir. Bunlardan biri de bariyer ve turnike sistemleridir. Hem insanların kontrollünü geçişini sağlar hem de güvenli bir şekilde çalışmasına katkı sağlar. Özellikle yoğun, personel sayısı çok olan iş yerleri için bariyer ve turnike sistemleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda yaşam alanlarında güvenliği sağlamak için bariyer kullanılmaktadır. Örneğin site içlerinde otoparkı kullanmak için bariyer tercih edilir. Site sakinlerinin araçlarını park etmesi için bir sistemdir. Farklı kişilerin araçlarını park etmemesi, site sakinlerinin araçlarının hırsızlık olayları ile karşılaşmaması için bariyer sistemi kullanılmaktadır. Aynı zamanda iş yerlerindeki otoparklar için de bariyer sistemi tercih edilmektedir. Çalışanlara özel park alanlarını sadece personellerin kullanılmasını sağlamak temel hedeftir. Farklı kişilerin alanı kullanmasına ya da araçlarının çalınmaması için uygulanan bir güvenlik sistemidir. Bariyerleri açmak için minik sensörlü anahtar bulunmaktadır. Bu anahtar sayesinde çalışanlar bariyer açılmakta ve araçlarını rahatlıkla park edebilmektedir.

Kişilerin bariyeri geçmesi için yetkin olması gerekmektedir. Bu yüzden verilen yetki ile anahtar, geçme izni verilir. Böylece güvenli bir şekilde alanı kullanma hakkına sahiptir. Bu alanda herhangi bir güvenlik sorunu yaşandığında da gerekli birimlere müracaat edip kullanım izni rahatlıkla belgelendiği için sorun hızlı bir şekilde çözülecektir. Bariyerler farklı şekilde ve çeşitlilikte olduğu için estetik olarak seçenekleri fazladır. Görsel açıdan daha tatmin edici olması için farklı şekilde olan turnikeler tercih edilebilmektedir. Estetik açıdan güzel olmasının yanında turnike sistemleri kontrollü ve kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Günümüzün yoğun yaşamında hızlı olmak çok önemlidir. İş giriş çıkış saatlerinin tam olmasının istendiği durumlarda bu cihazların okuma saatlerinin gecikmemesi de gerekir. Bunun için turnike ve bariyerlerde takılmadan hızlı bir şekilde geçecek şekilde tercih edilmesi, kaliteli ürünler seçmek işleri daha da kolaylaştırır.

HCS GÜVENLİK FARKINI YAŞAYIN

Yoğunluğun içinde kaos yaşamadan, düzenli geçişi sağlamak turnike ve bariyer sistemi ile sağlanmaktadır. Bariyerlerin sisteminde mikroişlemci vardır. Bu sayede anahtar ile açılıp kapanmaktadır. Sadece giriş izni, yetkili kişilere bu anahtar verilmektedir. Hem güvenliği sağlar hem de kullanılacak kişileri sınırlı sayıda tuttuğu için rahatlıkla kullanılma imkanı yaratmaktadır.

Turnikeler ise çoğunlukla kart sistemleri ile çalışmaktadır. Personellerin yoğun olduğu iş yerlerinde geçiş kolaylığı ve güvenliği sağlar. Yetkili kişilerim ilgili departmanlara ulaşmasını sağlar. Yetkili olmayan kişilere izin verilmez, bu sayede güvenlik önlemi alınır. Çok önemli olan alanlar için güvenlik önlemleri artırılabilir. Kartlı turnike kullanımının yanı sıra parmak okuyucu sistemi, yüz tanıma sistemi gibi biyometrik okuyucular tercih edilmektedir. Yetkili kişiler haricinde bu tarz önemli ve gizli alanlarda çoklu güvenlik sistemleri kullanılmaktadır.

Farklı yapıda turnike ve bariyerler kullanılmaktadır. Bariyerlerde açık, görünen renkler tercih edilmektedir. Bunun nedeni gece net olarak bariyerin seçilmesidir. Bariyer tek geçişi sağlayan güvenlik sistemidir. Bu yüzden hızlı hareket etmek gerekmektedir. Turnike çeşitleri de oldukça estetik olanları mevcuttur. Kart okuyucu sistemi bulanan ışıklı turnikeler estetiğe önem veren iş yerleri için tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu sistemlerin içine parmak izi ile geçiş gibi biraz daha zorlayıcı özellikler eklenerek giriş çıkışları güvenli hale getirmek mümkündür.

Bariyer ve Turnike Sistemleri Fiyatları konusunda iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak fiyat ve proje hakkında bilgi alabilirsiniz.

DİĞER HABERLER