TurkishEnglishGermany
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Söndürme Sistemleri

Yangınların yanan maddeye bağlı olarak farklı özellikleri bulunmaktadır. Kullanılan yangın söndürme yöntemlerinde yanan maddenin cinsine bakılarak yapılan müdahalelerde yangın yerininde nasıl bir yapıya sahip olduğu duruma göre farklı şekillerde müdahaleler bulunmaktadır. Müdahale edilecek olan yangında dikkatli bir şekilde yollar izlemek önemlidir. Aslında yangınlarla karşılaşmama için önleyici yöntemler kullanmak daha doğru olacaktır. Bu yöntemlerin kurulumu yapıldığında bir an önce devreye alınması yangın çıktığı anda direkt olarak söndürülmesinde etken rol oynamaktadır.

Söndürmenin etkin bir şekilde görevini yerine getirmesi için kurulacak yerin özellikleri ve maddelerin cinsi dikkate alınarak yangın söndürme sistemleri seçimi yapmak gerekir. Böylece doğru müdahale sağlanmış olacaktır. Yaptığımız tüm sistemlerde uygulanacak mekanın özelliklerini dikkatli bir şekilde inceleyip incelemeler doğrultusunda doğru sistemi kurmaktayız.

Yangın Söndürme Sistemi Çeşitleri

– Gazlı Söndürme Sistemi olarak bilinen bu sistem yanıcı maddeyle oksijen arasında bulunan bağı yanmayan gaz ile kesme özelliği sunan sistemdir.

– Sulu Yangın söndürme sisteminde yanıcı maddeler soğutularak söndürme özelliği bulunan sistemdir.

– Su sisi söndürme sistemlerinde sprinkler kullanılarak yangına müdahale etme yöntemidir.

Köpüklü söndürme sistemlerinde kullanılan yöntem ise sıvı madde ve yakıt söndürülmesinde kullanılan bir sistemdir.

Yangın Söndürme Sisteminin Faydaları

Yangının oluşma anında hızlı müdahale olası felaketlerin önüne geçmede çok önemlidir. Zamanında yapılamayan müdahaleler zaman ilerledikçe kontrolü çok zor seviyelere gelmektedir. Bu tür durumlarda hem can kaybı hem de mal kaybı yaşanma riski oldukça yüksek seviyelerdedir. Bunları çok iyi değerlendiren bir firma olarak kurduğumuz sistemlerde hızlı ve etkili müdahale ile sonuca varma amacı bulunmaktadır. Yangın söndürme sistemleri bu özelliği sayesinde büyük kayıpları önlediği gibi düzeltilmesi imkansız sonuçlara önlem niteliğindedir. Zamanında alınmayan tedbirlerin faturası çok ağır olmaktadır. Bu durumda firmamız size en iyi şekilde planlı bir uygulama ile sistemleri kurmaktayız.

Hem sizin güvenliğiniz hem de çalışanlarınızın güvenliğini sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda mekanın da güvenli olması malzemelerin yanma durumunda kısa sürede söndürülmesi sayesinde maddi zararlardan da kurtulmuş olacaksınız. Sunmuş olduğumuz hizmetlerde en son sistemler kullanılarak periyodik olarak kontrolleri tarafımızca takip edilerek yapılmaktadır.