TurkishEnglishGermany
FM200 Yangın Söndürme Sistemleri
FM200 Yangın Söndürme Sistemleri

FM200 yangın söndürme sistemi çevre ve insana en az zarar vererek yangını söndürür. Çevre dostu, elektriksel iletkenliği olmayan bir sistem olduğu için yangının büyümesini engeller ve hızlı bir şekilde kontrol altına alınmasına yardımcı olmaktadır. FM200 yangın söndürme sistemleri temiz içerikli, renksiz ve insanlara zarar vermeyen maddeler içerdiğinden günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca her iş yerinde, büyük evlerde bulunulması olası tehlikeleri anında gidermeyi sağlar. FM200 yangın söndürme sistemi ısıyı emerek yangının yayılmasını, büyümesini engeller. Geride kalıntı bırakmadan yangının sönmesini sağlar.  Alevin sönmesini sağlayarak maddi manevi kayıp oluşmasını engeller. Yangından sonra minimum düzeyde hasar bırakmayı hedefleyici şekilde bir sistem sunmaktadır.

FM200 yangın söndürme sistemleri gaz dağıtım tesisatından tasarlanmıştır. Böylece kullanım kolaylığı ile yangın hızlı ve etkili bir şekilde kontrol altına alınmaktadır. FM200 yangın söndürme sisteminin gaz adı tam olarak Heptafluoropropane (HFC 227ea)’dir. Sistem uluslararası standartlara uygun şekilde üretilir. Bu yüzden yangın söndürme sisteminin üretilmesi için yetkin, uzman kişilerin olması gerekmektedir. Her kişi üretememekle birlikte bilgi donanımı yeterli olan, deneyimli uzmanlar tarafından üretilmektedir. Her yangın tipi için kullanıma uygun olan bir sistemdir ve her alanda kolaylıkla depolanabilir. Yangın yerinde olması gereken malzemeler içinde en uygun olanı ve yangını söndürmede en etkili olan sistemi içermektedir. Can ve mal kaybını önlemektedir ve yangının büyümesini önleyerek sonrasında hasar bırakmamayı amaçlar.

Temiz içerikli ve yalıtkan özelliğinden dolayı iş yerlerinde yerleşim alanlarında sıklıkla bulunmaktadır. Kapalı alanlarda, normal ısı değerlerinde kolaylıkla depolanıp saklanabilir. Yangın anında kişilerin olay yerinde müdahale etmesi gerekmektedir. Bu yüzden depolarken kolay ulaşılabilir yere koymak gerekmektedir. Sistem zararsızlığı ilke edindiğinden insanların kullanımına uygundur.

FM200 Yangın Söndürme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Fiziksel anlamda yangın söndürmenin yanı sıra kimyasal özellikler ile yangın daha hızlı bir şekilde kontrol altına alınır ve durdurulur. Bu yüzden yangın sensörleri, alarmlar ile ilgili sistem kurmak büyük hasarların önlenmesini sağlayacaktır. Bunların yanı sıra anında müdahale edilebilecek malzemelerden FM200 yangın söndürme sistemlerinin bulundurmak olası tehlikelere müdahale etmeyi sağlar. Gaz dağıtım tasarımından etkilenmiş şekilde tasarlanan sistemde fiziksel ve kimyasal yangın söndürme işlemi gerçekleştirilir. İnsanlara ve canlılara zarar vermeyen içeriği sayesinde de her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. FM200 yangın söndürme sisteminde ısıyı belli bir miktara düşürmek temel amaçtır.

Isının atmosferde yükselmesini engellemek yangının yayılmasını da engelleyecektir. Pratik anlamda yangının sönmesi için ortamdaki ısının düşmesi gerekmektedir. Isı konsantrasyonu düştüğünde fiziksel olarak yangın alanı da daralmakta, kontrol altına almak daha da kolaylaşmaktadır.  Serbest radikaller ortadan kalktığında yangın da tamamen söndürülür. Bu sistemde temel hedef fiziksel ve kimyasal olarak yangına müdahaleyi aynı anda yapmak vardır. Bu durumda hemen anında yangının büyümesini engeller ve sönmesini sağlar. Farklı alanlarda çıkabilecek yangınlar için toplu kimyasalları barındıracak bir sistemde üretim yapıldığı için genellikle her alanda kullanılmaktadır. FM200 yangın sistemini yapılacak oda sızdırmaz olmalıdır.  Menfez, havalandırma alanları gibi açık olan odaların girişleri kapatılmadır. Elektrik, su gibi akımlar engellenmelidir. Gaz miktarları uluslararası standartlara uygun şekilde hesaplanmalıdır

DİĞER HABERLER