TurkishEnglishGermany
Diafon Sistemleri
Diafon Sistemleri

Güvenlik açısından yerleşim alanlarında en çok kullanılan uygulama diafon sistemidir. Diafon sistemi nedir? Gelen kişi ya da kişilerin giriş kısmında zile basarlar. Zile basıldığında kamera sistemi ile evde bağlı olan monitöre aktarılır ve gelen kişileri göstermektedir. Kamera, kablo sistemi ile dışarıdaki kişileri ya da olayların takip edilmesini sağlamaktadır. Diafon sistemleri sadece görüntü olarak hizmet vermez. Sesli iletişim kurma, kimin geldiğini tanımaya, herhangi bir sorun olduğunda gidermeye yardımcı olan sistemdir. Sadece evlerde kullanılmamaktadır. İş yerleri, ofislerde de tercih edilir. Bu sistemin içinde kapıyı ama mekanizması da bulunmaktadır. İstediğiniz anda kamera ile giriş kısmını izleyebilir, orada bulunan kişilerle konuşabilir ve kapıyı açma sistemini kullanabilirsiniz.

Görüntülü diafon sistemi iş yeri ve oturma alanlarındaki güvenlik için gereklidir. Herhangi bir hırsızlık olayında ya da güvenlik problemi olursa kayıtlardan takip etmek mümkündür. Aynı zamanda hırsızlık gibi olayların yaşanmasının önüne geçilebilir. Tanınmayan kişileri seçip eve almayı engelleyen bir sistemdir.

Diafon Sistemleri Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Diafon Sistemleri Avantajları

Diafon sisteminde kullanılan kablo ve kamera kalitesi oldukça önemlidir. Görüntünün net anlaşılır olması için kullanılan kameranın iyi olması gerekmektedir. Aynı zamanda görüntünün akıcı olması için ara kabloların geçirgen ve hızlı olması gerekmektedir. Bu kablolar hem görüntü hem de ses iletmektedir. Aynı zamanda kapı açma için sinyallerin gönderilmesini sağlamak bu kablolar sayesinde olmaktadır. Sesli diafon kullanımı için mikrofon da gerekmektedir. Bu da maliyeti artırıcı etken olarak görülse de güvenlik açısından gerekli bir adımdır. Görüntülü kapı diafonu olarak geçen sistem bina, villa, ofis, iş yerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır ve bu yerlerin güvenliğini artırmaktadır. İstenildiğinde ya da beklenmeyen misafir geldiğinde monitör ekranına basarak kimin geldiğini evin içindeki ekrandan görmek mümkündür.

Kapı çalındıktan sonra diafon monitörü otomatik olarak açılmaktadır. Yaklaşık olarak 30 saniye açık kaldıktan sonra kendi otomatik olarak kapanmaktadır. İnterkom ve görüntülü interkom sistemi olarak ikiye ayrılmaktadır. Girişler de kullanılarak bir set halinde bağlantılar birbiri ile ilişkilendirilir. Böylece tüm aktiviteleri bir arada yapma olanağı sağlanır. Ancak seçilen kamera sisteminin kaliteli, gece görüşlü, sesi ve görüntüyü hızlı ileten ağ kalitesine sahip olması gerekmektedir. Yapılan bu sistem ile komşular, görevliler, gelen ziyaretçiler ile hızlı ve etkin bir görüşme yapma sağlanır. Ayrıca herhangi bir güvenlik sorunun engellenmesine yardımcı olur. Villa tipi diafon sisteminde kameralı zil bulunmaktadır. Telefon ve evde bağlı olan monitörden gelen kişileri görme sesli iletişim kurma özellikleri bulunmaktadır. Apartman tipi diafon sisteminde ise tüm binalara ait monitör, zil, kapı açma sistemi bulunmaktadır.

Kişiler gelenleri görebilmekte, komşular ile hızlı bir şekilde iletişim kurmaktadır. Bu sistem apartmana farklı, yabancı kişilerin girişini engellemek için kurulmuştur. Aynı zamanda güvenlik kamerası ile aynı hizada kullanılması hırsızlık gibi güvenlik sorunlarının çözümünde kurtarıcı bir sistemdir. Evdeki görüntülü diafon sistemlerinde monitör ekranlarından binanın ya da iş yerinin farklı bölgeleri de izlenebilmektedir. Özellikle site içerisinde park, oturma alanı gibi toplu yaşam alanları varsa takip edebilir, izleyebilirsiniz. Diafon sistemlerindeki kamera çeşitleri de ikiye ayrılmaktadır. Siyah beyaz görüntü ya da renkli olmak üzere iki tip kamera vardır. Tercihler maliyetleri etkileyecektir ancak güvenliği tam anlamıyla sağlamasına yardımcı olur.

Diafon sistemleri fiyatları ve projelendirme konusunda firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Ankara’nın birçok bölgesinde geniş bayi ağı ile müşterilerimize özel güvenlik sistemleri sunuyoruz.

DİĞER HABERLER