TurkishEnglishGermany
Konya Mikro Söndürme Sistemleri
Konya Mikro Söndürme Sistemleri

Mikro Yangın Söndürme Sistemleri

 

Yangın başa gelebilecek en kötü felaketler arasında yer almaktadır. Bu felaketler gelmeden önce önleminin alınması bu felaketin başa gelmesi durumunda büyük önem taşımaktadır. Büyük yerlerin bu felaketten korunmasının yanı sıra küçük çaplı yerlerinde bu duruma karşı önlem almaları da oldukça önemli bir husustur. Küçük çaplı yerlerde söndürme düzeneğine mikro söndürme sistemi adı verilmiştir. Bu sistem oldukça önem arz eden bir sistem olarak çalışmaktadır.

 

Sistem diret veya en direk olacak şekilde kullanıma sunulmaktadır. Sistem içerisinde bir söndürücü gaz bulundurarak bu işlemi görmektedir. Sistem içerisinde bulunan söndürücü gaz HFC 236 ea olarak bilinmekte olan bir bileşimdir. Sistem iki farklı tarzda döşenmektedir. Bunlar boru ve tubing olarak bilinen döşeme sistemleridir. Sistemin içerisinde gazların bulunduğu tüpler bulunmaktadır. Bu tüplerin ağırlığı 1, 2, 4, 6 ve 12 olarak kullanılmaktadır. İhtiyaç ve alanın durumuna göre bunlardan birisi seçilmektedir.

 

 Söndürme Sistemi Fiyatları

 

Konya mikro söndürme sistemleri fiyat olarak piyasa içerisinde değişmektedir. Bu sistemler oldukça önemli ve hayati bir durum olmaları sebebi ile mutlak suret ile yapılmalıdır. Fiyatlar sistemlerin özelliklerine göre ve kalitelerine göre değişim göstermektedir. Bu sistemlerin bulunmaması durumunda insan gayreti ile bu yangınları fark etmek ve söndürmek mümkün olmamaktadır. Bu önemine binaen sistem muhakkak kullanılmalıdır.

 

Konya mikro söndürme sistemleri bakımından birçok çeşidi barındırmakta olan bir şehirdir. Fiyatın biraz uygun olmasını isteyen ve bakım ile ilgili konularda biraz daha rahat davranmak isteyen kişiler büyük otomatik sistemlerden faydalanabilir. Bu sistemler ekonomik olarak oldukça uygun ve güvenilir hizmetlerden birisidir. Bakım maliyetleri ile alıcılarını çok fazla yormayan sistem olarak bilinmektedir.

 

 Pano Gazlı Söndürme Sistemleri

 

Yangın söndürme sistemleri içerisinde bir başka çeşit ise pano gazlı olarak çalışmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin içerisinde diğer sistemlerden farklı olarak bazı gazlar bulunmaktadır. Bu sistemin daha verimli olarak çalışması için kuru kimyasal söndürme sistemleri ile birlikte çalışması uygun görülmektedir. Bu durumda daha güvenli bir sistem kurulmuş olacaktır. Güvenlik durumu biraz daha hassas olan yerler için bu sistem önerilmektedir. Tercih edilebilir bir sistemdir.

DİĞER HABERLER