TurkishEnglishGermany
İstanbul kartlı geçiş sistemleri
İstanbul kartlı geçiş sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

 

Etkin bir güvenlik kontrol sistemi olan kartlı geçiş sistemi, günümüzde hastane, fabrika, yurt ve üniversite kampüsü gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistem yalnızca güvenliği sağlamakla kalmaz aynı zamanda verimliliği de arttırmaktadır.

 

 Kartlı Geçiş Sisteminin Artıları

 

– turnikeli giriş sistemini otomatik olarak açmak,

– kişinin giriş çıkış saatlerinin belirlenmesi ve

– var ise yemek kartından ücret düşümü gibi sistemlerde kolaylık sağlamaktadır.

Kartlı geçiş sistemi, bazı bilgileri raporlarken giriş izni olmayan kişileri de belirlenen alandan uzak tutar ve güvenliği sağlar. www.hcsguvenlik.com.tr/ adresi üzerinden İstanbul kartlı geçiş sistemleri hakkında bilgi alabilir, ihtiyacınıza yönelik ürünleri güvenle satın alabilirsiniz.

 Kartlı Geçiş Sistemi İçin;

– kart okuyucu,

– kartlı geçiş sistemi paneli,

– merkezi kontrol yazılımı,

– acil durum butonu ve

– elektrikli kilit gibi gereksinimlere ihtiyaç vardır.

 

Kart okuyucu, reader adı verilen kartları okumaya yarayan cihazdır. Geçiş sisteminde yalnızca girişte değil aynı zamanda çıkışta da kart ile geçiş isteniyorsa, kullanılacak olan kapıya 2 adet kart okuyucu koyulmalıdır. Kapılar yalnızca, önceden bilgileri alınıp kartına işlenmiş olan personel kartları tarafından açılabilmektedir.

 

Kartlı geçiş sistemi paneli, kapı, bariyer ve turnikeye monte edilen kart okuyucunun kablolar aracılığıyla bağlandığı paneldir. Bu panel, kart bilgilerini hafızaya alabildiği gibi, olası bir durumda yangın kontrol paneli ve alarm gibi birçok sistemi de çalıştırabilmektedir.

 

Merkezi kontrol paneli, kartların tanıtıldığı, kişinin biyometrisinin tanımlandığı ve hangi kapıdan kim geçebilir gibi bilgilerin takip edilmesini sağlayan sistemin yazılım ayağıdır. Giriş çıkış saatler, içerideki ve dışarıdaki kişi sayısı gibi rakamsal verileri raporlamaya yardımcı olmaktadır.

 

Acil durum butonu, olası bir acil durumda içerideki kişilerin mağdur olmaması için kapının yanında bulunan camlı bir sistemdir. Acil durumda cam kırılır, düğmeye basılır ve tüm kapıların serbest kalması sağlanmış olur.

 

Elektrikli kilit, geçiş kontrol sistemini sağlamak amacıyla kapılara normal kilit yerine takılan elektrikli bir mekanizmadır.

 

HCS Güvenlik ve Yangın Sistemleri firması farkı ile İstanbul kartlı geçiş sistemlerine uygun fiyatla sahip olabilir, profesyonel ekibinden sistem için gerekli olan detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

DİĞER HABERLER