TurkishEnglishGermany
Eskişehir Kartlı Geçiş Sistemleri
Eskişehir Kartlı Geçiş Sistemleri

Ulaşımda Da Öncü Olan İl Eskişehir’de Kartlı Geçiş Sistemleri

Eskişehir, Türkiye’nin en güzide illerindendir. Eskişehir, nezih tarihi mekanları, modern ve çağdaş mekanları, planlı yolları, gelişmiş ve planlı şehir yapısıyla İç Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin en gelişmiş illerinden birisidir.

 Eskişehir’de Ulaşım

Yakın tarih boyunca şehir yapılanmasının ön plana alındığı, çağdaş ve modern yapılarıyla dikkat çeken Eskişehir, ulaşım olanakları ile de bölgesinin en ileri düzeyde gelişme göstermiş illerindendir. Eskişehir’in pilot il olma vasfının bir çok alanda ön plana çıktığı düşünülürse; bunu sağlayan kurumları, kuruluşları, insanları ve sosyal hayatı Eskişehir’i, Eskişehir yapan nadide unsurlardır.

 Eskişehir’de Toplu Taşıma

Eskişehir’de her şey bu kadar güzel, yerinde, zamanına ve mekanına uygun olarak tasarlanınca ve uygulanınca ulaşım da bu gelişmişlikten payına düşeni elbette almaktadır. Birçok büyükşehirde halen daha raylı sistemler yokken Eskişehir bu alanda da ilklerden olma vasfını kazanmış bir ildir. Şehirlerarası raylı sistemlerle ulaşım ve şehir içi raylı sistemlerle ulaşım Eskişehir’in uzun yıllardır himaye ettiği ulaşım şekillerindendir.

Karayolu taşımacılığının toplu taşıma sistemleri ile sağlandığı, halk tarafından özellikle raylı sistemlerin tercih edildiği Eskişehir’de, belediyeye ait halk otobüsleri ile özel teşebbüse ait otobüsler toplu taşımada kullanılan diğer vasıtalardır. Dolmuş, minibüs gibi vasıtaların da ulaşım amaçlı olarak kullanıldığı Eskişehir ilinde tüm bu toplu taşıma araçlarının birbirine entegre şekilde çalışması ise Eskişehir’in gelişmişlik düzeyine uygun bir entegrasyon ile sağlanmaktadır.

 Eskişehir Kartlı Geçiş Sistemleri

Eskişehir’de yaşayan veya Eskişehir’e misafir olarak gelen herkesin kolaylıkla alabildiği eskart toplu taşıma araçlarına binebilmek için mecburi olarak alınması gereken bir karttır.

Eskişehir’in bir öğrenci şehri olması da dikkate alınırsa eskartın bu ilde yaşayan yolcular için ne derece önemli olduğu ve hangi ölçüde ulaşım kolaylığı sağladığı daha iyi anlaşılmaktadır.

Uygun satış ve temin koşulları sayesinde özellikle öğrencilerin maddi olarak büyük faydasını gördüğü eskart, Eskişehir kartlı geçiş sistemleri için üretilen okuyucu cihazlarda kullanılmaktadır.

Toplu taşıma araçlarında aktarma özelliği bulunan dijital cihazlar tarafından okunma özelliğine sahip teknolojik bir sisteme sahip olan Eskişehir kartlı geçiş sistemleri tarafından algılanan ve kullanılan Eskart, farklı formatlarda bütün halkın kullanımına sunulmaktadır.

 

DİĞER HABERLER