TurkishEnglishGermany
Bursa Kartlı Geçiş Sistemleri
Bursa Kartlı Geçiş Sistemleri

Bursa Toplu Taşımacılıkta Teknolojik Sistemler

 

Kartlı geçiş sistemleri bütün Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da büyük bir başarı ile uygulanmaktadır. Toplu taşıma sistemleri olarak son derece gelişmiş teknolojik araçlarla yolcularını taşıyan Bursa Büyükşehir Belediyesi, sahip olduğu entegre toplu taşıma araçları ve sistemleri sayesinde teknolojik gelişmişlik konusunda da son derece ileri bir düzeye ulaşmayı başarmıştır.

 

 Kartlı Geçiş Sistemleri Hangi Araçlarda Geçerlidir?

 

Bursa’da halen daha toplu taşıma araçları olarak kullanılan kara taşımacılığı ve raylı sistemler ile gerçekleştirilen taşımacılık olmak üzere yapılan yolcu taşımacılığında kartlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca Bursa’da bulunan feribot taşımacılığında da kartlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır.

 

 Kartlı Geçiş Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Bu sistemlerin her biri ile entegre edilmiş bilgisayarlı okuyucular aracılığı ile okunan kartlar, yolcuların bu kartlar için özel tasarlanmış bankomatlar vasıtasıyla bakiye yüklenmesi ile kullanılır duruma gelmektedir. Bursa kartlı geçiş sistemleri bu bankomatlar sayesinde kesintisiz olarak ve sürekli olarak yolcuların ulaşabileceği bir hizmet sağlamaktadır.

 

Yolcular, sadece bursa kartlı geçiş sistemleri için üretilen kartlara bakiye yüklemek için bankomatları kullanmamaktadır. Aynı zamanda ilk defa Bursa kart alacak olan yolcular bankomatları kullanarak bu kartlardan alabilmektedir.

 

 Kart Ücretleri Nasıldır?

 

Bursa kartlı geçiş sistemleri için üretilen kartların ücretleri dönemsel olarak değişmekle birlikte satın alındığı tarihte mevcut yolcu taşımacılığı ücretlendirmeleri de dikkate alınarak piyasa koşullarında belirlenmiş fiyatlara uygun olarak ücretlendirilmektedir.

 

Kartlı Geçiş Sistemlerinde Kullanılan Kartları Nerelerden Alabilirsiniz?

Bursa kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan Bukart olarak isimlendirilen elektronik kartlar özellikle Bursa’da halen daha kullanılan ve Bursa’da baştan başa ulaşım sağlayan metro duraklarında bulunan bankomatlarda satılmaktadır.

 

Yoğun yolcu transferlerinin yaşandığı terminal gibi noktalarda ise büfe tarzında faaliyet gösteren işletmelerden de kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan kartlara ulaşmak mümkündür. Bukart satan işletmeler Bursa’nın belediye otobüs duraklarının bulunduğu ve yolcu sirkülasyonunu yoğun olduğu yerlerde de bulunabilmektedir.

 

Kartlı Geçiş Sistemleri Uzun Ömürlü müdür?

 

Bursa kara taşımacılığında, deniz taşımacılığında ve raylı sistemlerde kullanılan kartlı geçiş sistemleri uzun vadeli kullanımı planlanarak uygulamaya alınmıştır. Tüketim alışkanlıkları ve teknolojik gelişmişlik dikkate alınarak tasarlanmış ve yolcuların kullanımına sunulmuş olan kartlı geçiş sistemleri önümüzdeki uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılabilecektir.

 

DİĞER HABERLER