TurkishEnglishGermany
Bursa Honeywell Yangın Algılama Sistemleri
Bursa Honeywell Yangın Algılama Sistemleri

Yangın, deprem, sel gibi doğal bir afettir. Fakat doğal nedenlerden olabileceği gibi beşeri hatalardan dolayı da ortaya çıkabilir. Bir yangının ne tür afetlere yol açtığını, bir yangına rastlamış olsanız da olmasanız da az çok bilirsiniz. Yangınlar, birçok insanı büyük maddi kayıplara uğratmakta hatta ölümle karşı karşıya getirebilmektedir. Ve bir yangının çıkma olasılığı, günümüzde kullanılan teknolojik aletlerin daha etkin kullanılmasıyla birlikte daha yüksek ihtimalde gerçekleşmesine neden olabilir. Eğer sizde yangınlarda oluşabilecek maddi ve manevi zararlara karşı önlemler almak istiyorsanız Bursa honeywell yangın algılama sistemleri ile olabilecek kayıplarınızın önüne geçebilirsiniz.

 

 Yangın Algılama Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

 

Öncelikle yangın algılama sistemlerinin amacı, yangının en kısa süre içinde tespit edilmesi ve en kısa süre içinde yangının söndürülmesini sağlamaktır. Yangın algılama sisteminin prensibi tıpkı vücudumuzda bulunan sinirlerin dış tehditlere karşı reseptörler vasıtasıyla ileti oluşturması ve buna yönelik kararlar almasına gibidir. Algılama sisteminde dedektörler bulunur. Duman ve ısı dedektörleri gibi farklı dedektör tipleri bulunur. Bu dedektörler sayesinde yangın algılama sistemi aktif hale gelir.

 

 Yangın Algılama Sistemleri Projelendirilmesi Nasıl Olur?

 

Yangın küçümsenmeyecek derecede kayıplara, zararlara neden olur. Bu yüzden yangının kısa süre içinde söndürülmesi kadar, yangın algılama sistemlerinin projelendirilmesi de son derece önemlidir. Yangın algılama sistemi kurulurken, binanın büyüklüğü, kullanılacak ekipmanlar, kontrol panelleri, dedektörler, alarm sirenleri ve acil durum butonları gibi algılama sisteminin temel organlarının nereye kurulacağı, kaç adet kurulacağı, kurulurken nelere dikkat edilmesi gerektiği de yangının en kısa süre içinde söndürülmesi bakımından önemlidir. Yanlış projelendirilmiş binalarda yangın çıkması durumunda; yangın algılama sisteminin olması gerektiğinden daha uzun bir sürede etkinleşmesi ya da ana işlevini yerine getirememesi bile söz konusudur.

 

İşte bu nedenden ötürü Bursa honeywell yangın algılama sistemleri de, alanında uzman olan personelleri ile işini büyük bir titizlikle yapmakta, her bina için, binanın yapısına özel projeleri ile yangın algılama sistemlerini kurmaktadırlar. Siz de evinizde ailenizle, iş yerinizde çalışanlarınızla güvenilir bir ortam istiyorsanız bursa honeywell ailesine katılın. Unutmayın, erken önlem almak; hayat kurtarır.

DİĞER HABERLER