TurkishEnglishGermany
Bolu Mikro Söndürme Sistemleri
Bolu Mikro Söndürme Sistemleri

Mikro Söndürme Sistemleri Özellikleri

 

Sıklıkla günümüzde rastlanılan yangınların büyük ölçüde zarar verdiği ortada olmaktadır. Yangının ölçüsü arttıkça hasarı artabildiği gibi küçük çaplı yangınlar da maddi ve manevi zararlara yol açabilmektedir. Yangın söndürme sistemleri bu kapsamda devreye giren sistemlerdir. Büyük çaplı alanlar için yangın söndürme sistemleri kullanılırken daha küçük alanlar ve ulaşılması zor alanlar içinse mikro söndürme sistemleri kullanılmaktadır. Sistemin kaliteli ve fonksiyonel olması ile kullanım ihtiyacı oldukça fazlalaşmıştır. Muhtemel küçük çaplı yangınlar için sistem, en iyi kimyasalı ihtiva edebilmektedir.

 

Mikro Söndürme Sistemi Özellikleri

 

Bolu mikro söndürme sistemleri çeşitli farklı özellikleri ile ve kullanım kolaylığı ile diğer yangın söndürme sistemleri ile beraber kullanılabilmektedir. Özelliklerinin iyi kalitede kimyasallı tüp olması ile kullanıcı için birçok kazanımları da ayrıca sağlamaktadır. Kimyasalın tamamı ile söndürme sistemi için üretilen işlevsellikle uygulanabiliyor olmasıdır.

 

Kritik alanlarda sıklıkla rastlanılan yangın sorunlarında; söndürme sisteminin zamanında müdahalede bulunamıyor olması rastlanılan sorunlardandır. Bu müdahalenin zamanında gerçekleşmesi oldukça önemlidir. Mikro söndürme sisteminin ise doğru ve kaliteli kimyasal ile basit kurulumu sayesinde olası yangın kaynağına yakın bölgelerde bulundurulmaktadır. Bu sayede yangın, zarar verecek ölçülere ulaşmadan kontrol altına alınabilir.

 

Mikro Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

 

Mikro söndürme sistemlerine dair pek çok kullanım özelliği ve fonksiyonel olmalarına dair bilgilere yer verilmişti. Çeşitli özelliği ve mevcut kullanım özellikleri ile birçok mekan için kullanılmaktadır mikro söndürme sistemleri. Sistemin ideal çözüm olarak kullanıldığı alanlara ilişkin örnekleri;

 

– Jeneratör Üniteleri,

 

– Kompresör Üniteleri,

 

– Mikroskobik faaliyetlerin olduğu laboratuvar ortamları,

 

– Arşivler,

 

– Asma tavanlarda,

 

– Bilgisayar sistemleri için ünitelerde ve

 

– Dağıtım panolarında kullanılmaktadır.

 

listesi ile gösterilebilir. Listede bulunan kullanım alanlarının özellikle yangın riskinin büyük zarara yol açabileceği alanlar için kullanılmaktadır. Bu durum, mikro söndürme sistemlerinin öncelikli olarak tercih edilmesi yönünde değerlendirilebilir.

 

Mikro Söndürme Sistemleri Hakkında Dikkat Unsurları

 

Mikro söndürme sistemlerinin temini hususlarında da bazı dikkat unsurları yer almaktadır.

 

Bolu mikro söndürme sistemleri için HCS Güvenlik öncü sistem bayisi olarak kullanıcı hizmetinde bulunmaktadır. Çeşitli bayi ve firmalar aracılığı ile mikro söndürme sistemleri uygun kontrollü temin edilebilmektedir.

DİĞER HABERLER