TurkishEnglishGermany
Antalya Güvenlik Kamera Sistemleri
Antalya Güvenlik Kamera Sistemleri

İçinde bulunduğumuz teknoloji koşullarında, güvenlik kamera sistemleri ortaya çıkmış; kameraların varlığı önemli bir duruma gelmiştir. Güvenlik sebepleriyle, hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlara yönelik olarak, güvenlik kamera sistemleri üretilmektedir.

 

Birçok ev, siteler ve de iş yerleri; çeşitli güvenlik sorunlarını, güvenlik kamera sistemlerini kurma neticesinde çözmüştür. Zamanla kamera sistemlerinde talepler artmış; bu durum kamera sistemlerinde sürekli bir ilerlemeyi de, beraberinde getirmiştir.

 

 Kablosuz Kameralar

 

Kablosuz kameraların hızla gelişimi; kullanıcılara da, birçok kullanışlı özellik sunmuştur. Kolay taşınabilirlik, verimlilik, kullanışlılık ve kurulum kolaylığı açısından; ürünlerde büyük teknolojik gelişme kat edilmiştir.

 

 Ip Kamera Sistemleri

 

Ip kamera sistemleri, kamera sistemlerinde oldukça tercih edilen ve görüntüyü dijital bilgiler olarak aktaran kameralardır. Bağlı olduğu ağ ortamı etkisiyle, yetkili kullanıcıların ağ üzerinden görüntülere ulaşmasını kolaylıkla sağlayabilen kameralardır.

 

Kameraların kendine has bir Ip numarası bulunur. Üstün yazılımlarıyla ise, aynı web sunucuları gibi özellik gösterir. Kolay programlanma, alarm yönetimi, görüntü depolama, hareket algılama gibi pek çok özellikten meydana gelmiştir.

 

Kameraların, ayrıca; bir bilgisayara bağlı olması da gerekmez. Ağ içerisinde; router, switch ya da hub bileşenlerine bağlı olarak kullanılabilir. Ip kameralarının içine, işlemci ve işletim yazılımları içeren bir micro sistem entegre edilmiştir.

 

 Güvenlik Kamera Sistemlerinin Türleri ve Avantajları

 

Sabit kameralar; gizli kameralar; termal kamera ve PTZ kamera gibi pek çok kamera türü vardır. PTZ kameraların bütün üyeleri, zoom özelliğine de sahiptir. Kullanıcı, nesneyi takip etmek; yahut yakın incelemeler yapmak amaçlı olarak, kamerayı kullanabilir.

 

Termal kameralar ise; nesnelerden gelecek ısıya göre görüntü oluşturabilecek bir yapıdadır. Zifiri karanlıkta ve bozuk hava şartlarda, olay yerindeki olan bitenleri tespit için; çok uygun kameralardır. Işıklandırmaya neredeyse, hiç gerek duyulmaz. Kapalı işyerlerinde, mesai saati sonrasındaki zamanları izlemek ve de acil durumlar için kullanıma uygundur.

 

Antalya güvenlik kamera sistemleri kurulum yönünden oldukça kolaydır ve de hiçbir bakım masrafı gerektirmemektedir. Gece veya gündüz şartlarında daima en kaliteli görüntüleri sağlar. Sistemlerin kullanımı, son derece pratiktir. Tüm şartlarda sorunsuz çalışmaktadır.

 

Hemen Antalya güvenlik kamera sistemleri hakkında bize ulaşabilir ve de güvenlik hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

DİĞER HABERLER