TurkishEnglishGermany
Ankara Teketek Yangın Sistemleri
Ankara Teketek Yangın Sistemleri

Teketek Yangın Algılama Sistemleri

 

Teknolojik gelişmelerin hızla yaşandığı, her gün yeni bir teknolojinin icat edildiği dünyada, insanları yangından koruyacak önlemlerin alınmaması insanlık adına utanç verici bir olaydır.

 

Günümüzde yangın ile mücadele etmenin ilk adımı mekâna yangın algılama sistemi kurulmasıdır. Yangın Algılama Sistemi yangını ilk kıvılcım aşamasında algılar. Mekânda bulunanları ve ilgili kişileri uyarır. Yangın büyümeden mekânın boşaltılmasına ve yangına ivedilikle müdahale edilmesine olanak verir.

 

Ayrıca yangın algılama sistemi yapılması “ Binaların Yangından Korunma Yönetmeliği” gereğince zorunludur. Ülkemizde bu yönetmeliğin yayınlanmasını müteakip yangın algılama sistemi yapılması hızla yaygınlaşmıştır.

 

Teketek Yangın Algılama Sistemleri bu konuda uzun yıllar boyunca edindiği tecrübe ile ülkemizde hizmet vermektedir. Türkiye’ nin her köşesine ulaşabilen bayilik ağı sayesinde müşterilerini yangın konusunda bilgilendirmektedir. Bu bayilerinden biri de Ankara Teketek Yangın Sistemleri firmasıdır.

 

 Teketek Yangın Algılama Sistem Çeşitleri

 

Yangın algılama sistemi genel olarak dedektörler, flaşörler, paneller ve modüllerden oluşur. Dedektörler yangını tespit eden cihazlardır. Mekânın özelliğine göre bazen ısı, bazen gaz, bazen kombine, bazen de optik dedektör çeşitleri kullanılır. Flaşörler yangın algılandığında mekândaki kişileri sesli olarak uyarır. Dahili ve harici olmak üzere 2 çeşidi vardır. Yangın Panelleri sistemin bir nevi beynidir. Bütün ekipmanlar panele bağlıdır. Modüller ise ekipmanlar arasındaki sinyal trafiğini yürütürler.

 

Teketek Yangın Algılama Sistemleri genel olarak iki çeşittir. Bunlardan birisi Konvansiyonel tiptir. Bu sistemde dedektörler yangın algıladığında ilgili birime bilgi verir. Ancak yangının nokta olarak yerini bildirmez, bölgesel olarak bildirir. Diğeri ise Adresli Yangın Algılama Sistemidir. Bu sistemde her bir dedektörün bir adresi vardır. Yangın algılandığında sistem noktasal olarak yangının yerini bildirir.

 

 Teketek Yangın Algılama Sistemlerinin Hizmetleri

 

Ankara Teketek Yangın Sistemleri bünyesinde teknolojik gelişmelere de bağlı olarak yangın sektöründe üretilen bütün cihazlar mevcuttur. Firma bünyesinde yangın algılama sisteminin projelendirilmesinden başlayarak montaj ve satış sonrası hizmetleri de verebilecek yeterli teknik donanıma sahip elamanlar mevcuttur.

 

Teketek firması tarafından özellikle yangın sistemin devreye alınma aşamasında kullanıcılara çok kapsamlı ve uygulamalı olarak gerekli eğitimler verilir. Zamanla ortaya çıkan sorunlar da teknik servis vasıtasıyla en kısa sürede giderilir.

DİĞER HABERLER