TurkishEnglishGermany
Ankara Kartlı Geçiş Sistemleri
Ankara Kartlı Geçiş Sistemleri

Güvenlik günümüz şartlarında oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu haline gelmiştir. Her gün işletmelere binlerce çalışan ve müşteri gelmektedir. Bazen bu müşteriler yanlışlıkla veya bilerek sadece personel tarafından izin verilen yerlere girmeye çalışmaktadır. Bu ve bunun gibi olumsuz durumları engellemek için kullanılan kartlı geçiş sistemleri oldukça güvenli bir geçiş hizmeti sağlar.

 

Ankara kartlı geçiş sistemleri Ankara’da bulunan işletmeler tarafından oldukça sık tercih edilen bir sistemdir. Bunun sebebi Ankara şehrinin kalabalık olmasından dolayı işletmelerin günlük adlığı müşteri sayısının fazla olmasıdır. Kartlı geçiş sistemi sayesinde personeller kendileri için ayrılan çalışma alanlarına rahatlıkla geçiş sağlarken personel olmayanlar geçiş yapamaz.

 

 Kartı Geçiş Sistemi Nasıl Çalışır?

 

Kartlı geçiş sistemi işletmede belirli kişilere verilen kartlar sayesinde çalışır. İşletmenin farklı kısımları kartlı geçiş kapıları ile bölündükten sonra o kısımda işi olan personellere ilgili kartlar dağıtılır. Personel dağıtılan bu kartları kullanarak ilgili bölüme geçiş yapabilme imkânına sahiptir.

 

Bunun yanı sıra belirli işletmelerde bu geçitler bütün personeller için açık olma durumundadır. Böyle bir durumda tüm personele ortak geçiş kartı verilerek bütün personellerin geçişi sağlanır.

 

 Kartı Geçiş Sistemi Avantajları Nelerdir?

 

Ankara kartlı geçiş sistemleri kullanım olarak bakıldığında pek çok avantaja sahiptir. Kartlı geçiş sisteminin en büyük avantajı alakası olmayan bireylerin istenmeyen yerlere girmesini engellemektir. Yani kartlı geçiş sistemi sayesinde ayrılan bölgede işi olmayan personel veya personel olmayan kişiler o bölgeden uzak tutulabilir. Bu sayede hırsızlık, evrak kaybolması gibi olumsuz durumların yaşanma ihtimali minimuma iner.

 

Kartlı geçiş sisteminin diğer bir avantajı da giriş çıkışların kontrol altında tutulmasıdır. Böylece işletme sahibi işletmeye giriş çıkış saatlerini kontrol edebilir.

 

 Kartı Geçiş Sistemi Kullanımı Nasıl Yapılır?

 

Kartlı geçiş sistemi kullanımı oldukça kolaydır. Kartlı geçiş sistemini kullanmak için işletmede yer alan personellere kartlar verilir. Böylece yerleştirilen geçitlerden personeller kartları kullanarak geçebilirler. Kartlar lazer taraması ile okunduğu için kartın yıpranma, kırılma veya geçide zarar verme gibi bir ihtimali yoktur. Yani kartlı geçiş sistemi güvenilir ve işlevsel olmasının yanı sıra oldukça sağlam bir sistemdir. İşletme sahipleri kartlı geçit sistemlerini uzun süreler boyunca kullanabilirler.

 

DİĞER HABERLER