TurkishEnglishGermany
Aksaray Honeywell Yangın Algılama Sistemleri
Aksaray Honeywell Yangın Algılama Sistemleri

Honeywell Yangın Algılama Sistemleri

 

Yangın Algılama Sistemi, yangını başlangıç aşamasında, dedektörler vasıtasıyla algılayarak, ilgili birimlere çeşitli haberleşme araçları ile haber veren sistemlerdir. Günümüzde artık gerek “Binaların Yangından Korunma Yönetmeliği”, gerekse de insanların can ve mal güvenliği açısından yangın algılama sistemlerinin kurulması zorunludur.

 

Ülkemizde de özellikle 2002 yılında yayınlanan “Yangın yönetmeliği” uyarınca yeni yapılan veya restore edilen binalarda yangın algılama sistemleri yapılmaktadır.

 

Honeywell firması yangın algılama sistemleri konusunda uzun yıllardır dünyada hizmet veren, en geniş ürün grubuna sahip firmasıdır. Honeywell firmasının küçük, orta ve büyük ölçekli binalara göre geliştirdiği yangın algılama sistemleri bulunmaktadır. Aksaray Honeywell Yangın Algılama Sistemleri gibi Türkiye’ nin her köşesine hizmet veren birçok bayisi vardır.

 

 Honeywell Yangın Algılama Sistem Çözümleri

 

Yangın algılama ve uyarı sistemlerinin en önemli elemanlarından olan dedektörler hızlı ve etkin bir biçimde yangını algılar. Daha sonra flaşörler aracılıyla sesli olarak binadaki kişiler ikaz edilir. Yangın paneli vasıtasıyla da ilgili birimler en hızlı biçimde uyarılır. Kısaca yangın algılama sistemleri bu şekilde çalışır.

 

Honeywell Yangın Algılama Sistemleri genel olarak konvansiyonel ve adresli olmak üzere iki çeşittir. Konvansiyonel sistemde dedektörler yangın algıladığında ilgili birimlere haber verir. Ancak bize yangının nokta olarak yerini bildirmez, bölgesel olarak bildirir. Adresli Yangın Algılama Sistemlerinde ise her bir dedektörün bir adresi vardır. Herhangi bir dedektör yangın algıladığında bize noktasal olarak yangının yerini bildirir.

 

 Honeywell Yangın Algılama Ürünleri

 

Yangın Algılama Sistemlerinde optik, ısı, ışık , gaz vb. dedektörler, dahili ve harici tip flaşörler, paneller, modüller gibi birçok çeşit ürün kullanılır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak da bu ürün çeşitliliği sürekli artmaktadır.

 

Aksaray Honeywell Yangın Algılama Sistemleri firması yangın algılama sisteminde kullanılan ürünlerin hepsini ürün gamında bulundurur. Firma da ayrıca büyük ölçekli binalarda kullanılan adresli yangın alarm panellerinin birbirleri ile iletişimi sağlayan, akıllı binalarda kullanılan otomasyon sistemlerine entegre edebilen üniteler de mevcuttur.

 

Yangın Algılama Sistemlerinin kullanıcılar tarafından çalışır vaziyette işletilebilmesi çok önem arz etmektedir. Bu maksatla Honeywell firması istenildiği takdirde mutlaka kullanıcılara gerekli eğitimi vermektedir.

DİĞER HABERLER